Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

Nechcené tehotenstvo2024-02-17T10:33:44+01:00

Dnes ste to najdôležitejšie rozhodnutie už spravili.
Vyhľadali ste pomoc.

Nechcené tehotenstvo.
Rozhodli ste sa porozprávať
o tom, čo vám rastie v tele aj duši.
Budeme počúvať.
Prejdeme spolu všetky možnosti.

Poradenstvo od vyštudovaných odborníkov vám poskytujeme bezplatne a diskrétne.

Zdieľajte myšlienky – odľahčite svoje bremeno

Srdce vám bije o preteky, dych nestíha zásobiť telo kyslíkom. Máte strach, neistotu. Trasú sa vám ruky a nemôžete tomu uveriť. Nechcené tehotenstvo.

Byť v strese, panike, neistote a v plači alebo naopak necítiť vôbec nič je v poriadku. Čokoľvek, čo cítite, je v poriadku. Čokoľvek, na čo myslíte, je v poriadku.

Rozprávajte o tom. Aké myšlienky vám víria hlavou? Na koho myslíte? Čoho sa najviac bojíte? Preskúmajte aj sekciu najčastejších otázok, ktoré vám môžu pomôcť.

Ak nemáte blízku osobu, ktorej dôverujete, zavolajte nám. Budeme vás počúvať.

0911 756 034 (v poobedňajších hodinách)

psychologapz@gmail.com

Máte možnosti a nie ste v tom sama

Nechcené tehotenstvo, neplánované tehotenstvo, neželané tehotenstvo.

V živote všetko nejde podľa plánov.

Sme tu pre to, aby sme vám pomohli. Vieme, že neexistuje jednoduchá voľba.
Vieme, že neexistuje ani rovnaký príbeh ako váš.
Preto nesúdime.
Pomáhame.
A rešpektujeme.

Pri založení organizácie Áno pre život sme si pred 25 rokmi povedali, že chceme pomáhať ochrániť ľudský život v každej jeho fáze. Áno, aj váš život v tejto nečakanej situácii, aj život vášho dieťaťa – pred a aj po narodení.

Toto je prehľad vašich možností:

1. Rozhodli ste sa dať dieťatku život a postarať sa oň.

Počas obdobia tehotenstva, tiež aj po pôrode, vám poskytneme ubytovanie, odborné poradenstvo sociálneho pracovníka aj psychológa. Po pôrode vás budeme sprevádzať pri starostlivosti o dieťa. Poskytneme vám informácie o sociálnych, rodinných finančných dávkach.

⮞ Čo sa udeje s dieťatkom po tejto voľbe?

Rola matky je jedinečná, a i keď náročná, zároveň krásna. Z praxe vám vieme potvrdiť, že či je dieťa chcené alebo nechcené neveští vôbec nič o jeho budúcom šťastnom detstve. Vaše dieťa vyrastá vo svete, kde má vás a vy naň NIE ste sama – máte podporu u nás, podporu matiek v podobnej situácii a podporu mnohých ľudí, ktorí chcú pomáhať. Dokážeme vás zo začiatku materstvom previesť, a to nielen praktickými vecami, ale aj tými duševnými.

     0911 756 034

psychologapz@gmail.com

2. Rozhodli ste sa dať dieťatku život, no viete, že sa oň nebudete môcť postarať.

Na Slovensku existuje zákonná možnosť porodiť dieťa v nemocnici s tým, že dieťa potom prechádza procesom adopcie, teda osvojovania.

Na Slovensku je adopcia regulovaná cez centralizovaný systém, kde štátne orgány určujú najvhodnejšieho adoptívneho rodiča alebo rodinu na základe potrieb a najlepších záujmov dieťaťa.

Dieťa môžete porodiť v nemocnici s tým, že vaša identita matky nebude prezradená. Žena, ktorá písomne požiada o utajenie svojej osoby v súvislosti s pôrodom, má právo na osobitnú ochranu osobných údajov. Tu je žiadosť o utajený pôrod.

Utajený pôrod je zameraný na ochranu identity biologickej matky a poskytuje možnosť odovzdať dieťa na adopciu bez zverejnenia matkinej identity a jej osobných údajov. Tieto údaje nie je možné nikomu sprístupniť ani poskytnúť, ani súdu.

Preskúmajte aj sekciu najčastejších otázok, ktoré vám môžu pomôcť.

⮞ Čo by sa udialo s dieťaťom po tejto voľbe?

Meno dieťaťa: Pri adopcii (aj po utajenom pôrode) máte vy, biologická matka, právo dať dieťaťu meno pri narodení. Toto meno je zaznamenané v oficiálnych dokumentoch, ako je napríklad rodný list. Pri následnej adopcii má však adoptívna rodina možnosť požiadať o zmenu mena dieťaťa v rámci adopčného procesu.Ak plánujete dieťa odovzdať na adopciu, máte právo vidieť dieťa po pôrode.

Kontakt s dieťaťom po pôrode: Väčšina nemocníc a zdravotníckych zariadení umožňuje matkám vidieť novorodenca. Zároveň máte právo aj odmietnuť vidieť svoje dieťa.

Zvrátenie adopcie: Podľa platnej legislatívy existuje reverzné obdobie, ktoré je stanovené na 6 týždňov po pôrode. Je to časový úsek, počas ktorého môžete zvrátiť svoje rozhodnutie o adopcii dieťaťa. Ak sa v rámci 6 týždňov po pôrode rozhodnete toto právo využiť, adopčný proces sa zastaví a dieťa zostáva alebo sa vracia pod starostlivosť biologickej matky.

Ozvite sa nám, vieme vám pomôcť a podporiť. Vieme vám zabezpečiť bývanie po dobu tehotenstva. Poskytneme vám všetky potrebné informácie aj o možnosti utajeného pôrodu.

     0911 756 029 (špecializované sociálne poradenstvo), 0911 756 034 (psychológ)

psychologapz@gmail.com

3. Neviete sa rozhodnúť, uvažujete nad všetkými možnosťami.

Zavolajte nám aj tak. Môžeme sa porozprávať o tom, čo skutočne chcete vy a ako vieme pomôcť.

Vieme, že to máte veľmi ťažké, a že vaša situácia je veľmi zložitá.

Môžete sa skontaktovať aj s inými organizáciami, napríklad s Poradňou Alexis.

Ďalšie info aj na www.nechcenetehotensvo.sk

 

Rozhodnutie vo vás dozrie

Nemusíte sa rozhodnúť hneď teraz. Nadýchnite sa, vydýchnite. Choďte sa prejsť a pocíťte vánok na tvári. Počúvajte svoj vnútorný hlas.

Keď utíchne všetok ten vonkajší šum od ľudí, spoločnosti a vlastných očakávaní, sama najlepšie pocítite, čo chcete a dokážete.

Nájdete znova rovnováhu.

Dôležité informácie,
ktoré vás pripravia na
každý krok vašej cesty

Zakazuje Áno pre život umelé interupcie?2024-01-25T16:18:18+01:00

Poslaním organizácie je ochrana života  od počatia po prirodzenú smrť. A to podporou, pomocou a sprevádzaním tehotnej ženy, ktorej tehotenstvo je nechcené, neplánované, neželané…


Áno pre život rešpektuje a zároveň chráni slobodu a bezpečie ženy rozhodnúť sa tak, ako sama cíti, že je správne.  Zasadzujeme sa proti osobnej, rodinnej a profesijnej diskriminácii žien, ktorými žena v histórii trpela a stále ešte trpí aj kvôli nechcenému otehotneniu. 


Áno pre život sa snaží vytvárať také prostredie pre tehotné ženy v krízovej životnej situácii, aby sa viac necítili osamotené, odsudzované, či pod tlakom “že si dieťaťom zničia život”. Pomocná ruka je žene v takejto situácií podaná prostredníctvom finančnej, ľudskej, sociálnej, psychologickej a právnej pomoci. Toto považujeme za skutočnú možnosť voľby. Ženy nemajú iba jedinu cestu – umelý potrat. Majú právo na voľbu z viacerých možností. A tie existujú.

Viac o nechcenom tehotenstve nájdete aj na iných stránkach:
https://anoprezivot.sk/nechcene-tehotenstvo/
https://www.nechcenetehotenstvo.sk/
https://sancaoz.sk/utajeny-porod

Viac k téme nájdete aj v otázkach:

Obmedzuje Áno pre život voľbu ženy, ktorá nás kontaktuje a je nechcene tehotná?

Akým spôsobom sa snažíte pomáhať v konkrétych sociálnych prípadoch?

 

 

 

 

Sú nejaké šťastné prípady, že žena zvládla nechcené tehotnenstvo?2024-01-15T16:54:54+01:00

Mnoho! Sami sme ich zažili stovky. Vybrali sme pre vás príbehy od prijímateliek sociálnych služieb v zariadení Áno pre život a spísali ich do blogového príspevku. Ďalšie príbehy môžete podrobne sledovať na zachranmezivoty.sk aj s fotkami.

Článok zdieľa príbehy žien -Márie, Rity a Martiny a ďalších, ktoré sa ocitli v ťažkých životných situáciách a našli pomoc v krízovom zariadení Áno pre život.

Martina predstavuje svoj príbeh v domove Gianny B. Molla. Prichádza do zariadenia v decembri 2003, keď je tehotná a nevie, čo robiť. V ťažkej situácii uvažuje o tom, či si dieťa ponechá alebo dá na adopciu.

Mária sa rozhodla nechať si dieťa a vďaka podpore a pomoci zažíva teraz šťastný život s rodinou.

Rita opisuje svoj sen o obyčajnom živote, ktorý však skončil v alkoholovej závislosti a finančných problémoch. Vďaka podpore a liečbe našla nový začiatok.

Mária, Rita, Martina a ďalšie povedali zase životu áno a idú ďalej :)

0
žien už u nás skúsilo začať nanovo
0
detí sa hralo v našich záhradách
0
detí sa bezpečne narodilo pod našimi strechami
Ako konkrétne mi viete pomôcť v rôznych oblastiach – finančne, psychologicky, rodičovsky?2024-01-25T16:30:46+01:00

Vypočujeme si vás. Nesúdime. Rešpektujeme vašu jedinečnú situáciu, osobnosť, príbeh.

Ak chcete, poradíme, usmerníme, prejdeme si spolu možnosti a riešenia. Poskytujeme akreditované špecializované sociálne poradenstvo.

Ak potrebujete, poskytneme vám sociálne služby. Prejdeme s vami vašu finančnú situáciu – vieme pomôcť v rôznych oblastiach vašej nepriaznivej sociálnej situácie napr. s vybavovaním sociálnych dávok, riadením si vlastných financií, s dlhmi, s výživným, s úradnou komunikáciou…

Prejdeme s vami vašu rodinnú situáciu, strachy, nádeje, váš podporný systém. Máme podporu psychológov – naučíme vás počúvať samú seba a byť oporou svojim deťom aj vďaka napr. filiálnej terapii, na ktorú sme tiež vyškolení.


*Pozrite aj otázku: Akým spôsobom sa snažíte pomáhať v konkrétnych sociálnych prípadoch? 

Necítite sa doma bezpečne? Pozri na podrobné informácie k tvojej situácii. Každý príbeh je totiž iný. A najlepšie bude, keď nám zavoláte na 0911 756 029, 0911 534 894 alebo v krízovej situácii na Linku pomoci 0800 12 00 24 alebo napíšete na apz.poradna@nextra.sk.

Ak si dieťa nechám, hrozí mi, že budem bez partnera/ strechy nad hlavou/bez podpory rodiny. Aké sú potom moje šance uživiť sa?2024-01-29T16:33:30+01:00

Máme však za sebou mnohé príbehy, kde stačilo uveriť, že na to nie ste sama.

Prebudiť vo vás silu možno dokážu aj tieto príbehy iných žien, ktoré povedali životu ÁNO!

Máme sociálny systém, ktorý vám pomôže sociálnymi dávkami a my v Áno pre život vám ich pomôžeme vybaviť na Úrade práce sociálnych vecí
a rodiny. Pomôžeme vám a prevedieme vás tým, ako správne hospodáriť s finančnými prostriedkami. Pomôžeme vám hľadať prácu a prispejeme aj k vašej pracovnej kvalifikácii a samostatnosti.

V prípade, že hľadáte ubytovanie a máme u nás voľnú kapacitu, vieme vám poskytnúť pobytové sociálne služby s podporou psychologičky a sociálnej pracovníčky, príp. zabezpečiť bezplatné právne poradenstvo.

V prípade potreby, volajte:

  • vedenie Áno pre život n. o.: 0909 250 498
  • NON STOP bezplatná krízová Linka pomoci: 0800 12 00 24
  • psychologické poradenstvo – psychologapz@gmail.com
  • ambulantné špecializované sociálne poradenstvo – 0911 756 029,
    apz.poradna@nextra.sk

Stretnite sa s inšpiratívnymi ženami s podobným osudom

Rozviňte svoje rodičovské zručnosti

Usporiadajte si myšlienky vďaka odbornej pomoci

Uvarte zdravé a finančne nenáročné jedlo pre rodinu

Hospodárte s vlastnými financiami

Zobuďte hudbu a tanec vo svojej duši

Maľujte zase obrázky

Posilnite telo aj ducha

Dopestujte si plodiny

Žiadosť nám zašlite na:
e-mail: apz@nextra.sk
alebo poštou na adresu: Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice
alebo nám zavolajte a spolu sa porozprávame o možnostiach.

apz@nextra.sk

0909 250 498

apz.poradna@nextra.sk

0911 756 029

Čo ak si adopciu rozmyslím po (utajenom) pôrode? Môžem ju zvrátiť?2024-01-20T10:36:46+01:00

Zvrátenie adopcie: Na Slovensku, podľa platnej legislatívy, je reverzné obdobie – teda časový úsek, počas ktorého môže matka zvrátiť svoje rozhodnutie o adopcii dieťaťa – obvykle stanovené na 6 týždňov po pôrode. Počas tohto reverzného obdobia má biologická matka právo svoje rozhodnutie zmeniť a rozhodnúť sa, že chce svoje dieťa vychovávať. Ak sa matka rozhodne toto právo využiť, adopčný proces sa zastaví a dieťa zostáva alebo sa vracia pod starostlivosť biologickej matky.

Čo je to utajený pôrod a ako to funguje?2024-01-07T11:38:38+01:00

Jednou z možností pri adopcii je aj utajený pôrod. Utajený pôrod je zameraný na ochranu identity biologickej matky a poskytuje možnosť odovzdať dieťa na adopciu bez zverejnenia matkinej identity a jej osobných údajov. Podľa štandardných postupov by identita matky nemala byť odhalená ani v špeciálnych prípadoch (môže to nastať v mimoriadnom prípade s veľmi vážnymi dôvodmi).

 

Potrebujete poradiť? Bojíte sa, že by vaše okolie netolerovalo vaše tehotenstvo a čakanie na adopciu narodeného dieťaťa? Ozvite sa nám, vieme vám pomôcť a podporiť, napríklad ubytovaním po dobu čakania na tzv. utajený pôrod.

Chcem dať dieťa na adopciu po pôrode. Čo to pre mňa znamená?2024-01-15T16:50:30+01:00

Na Slovensku existuje zákonná možnosť porodiť dieťa v nemocnici s tým, že dieťa potom prechádza procesom adopcie, teda osvojovania.

Na Slovensku je adopcia regulovaná cez centralizovaný systém, kde štátne orgány určujú najvhodnejšieho adoptívneho rodiča alebo rodinu na základe potrieb a najlepších záujmov dieťaťa.

Dieťa môžete porodiť v nemocnici s tým, že vaša identita matky nebude prezradená. Žena, ktorá písomne požiada o utajenie svojej osoby v súvislosti s pôrodom, má právo na osobitnú ochranu osobných údajov. Tu je žiadosť o utajený pôrod.

Utajený pôrod je zameraný na ochranu identity biologickej matky a poskytuje možnosť odovzdať dieťa na adopciu bez zverejnenia matkinej identity a jej osobných údajov. Tieto údaje nie je možné nikomu sprístupniť ani poskytnúť, ani súdu.

⮞ Čo by sa udialo s dieťaťom po tejto voľbe?

Meno dieťaťa: Pri adopcii (aj po utajenom pôrode) máte vy, biologická matka, právo dať dieťaťu meno pri narodení. Toto meno je zaznamenané v oficiálnych dokumentoch, ako je napríklad rodný list. Pri následnej adopcii má však adoptívna rodina možnosť požiadať o zmenu mena dieťaťa v rámci adopčného procesu.Ak plánujete dieťa odovzdať na adopciu, máte právo vidieť dieťa po pôrode.

Kontakt s dieťaťom po pôrode: Väčšina nemocníc a zdravotníckych zariadení umožňuje matkám vidieť novorodenca. Zároveň máte právo aj odmietnuť vidieť svoje dieťa.

Zvrátenie adopcie: Podľa platnej legislatívy existuje reverzné obdobie, ktoré je stanovené na 6 týždňov po pôrode. Je to časový úsek, počas ktorého môžete zvrátiť svoje rozhodnutie o adopcii dieťaťa. Ak sa v rámci 6 týždňov po pôrode rozhodnete toto právo využiť, adopčný proces sa zastaví a dieťa zostáva alebo sa vracia pod starostlivosť biologickej matky.

Ozvite sa nám, vieme vám pomôcť a podporiť. Vieme vám zabezpečiť bývanie po dobu tehotenstva. Poskytneme vám všetky potrebné informácie aj o možnosti utajeného pôrodu.  

Môžete sa skontaktovať aj s inými organizáciami, napríklad s Poradňou Alexis. Dôležité informácie nájdete aj na webe https://www.nechcenetehotenstvo.sk/.

Som tehotná. Kde sa môžem porozprávať o pocitoch, strachoch a myšlienkach, ktoré mám bez toho, aby ma niekto súdil a zároveň získať informácie?2024-01-07T11:10:14+01:00

Čokoľvek, čo cítite, je v poriadku. Čokoľvek, na čo myslíte, je v poriadku.

Byť v strese, panike, neistote a v plači alebo naopak necítiť vôbec nič je tiež v poriadku.

Rozprávajte o tom. Aké myšlienky vám behajú hlavou? Na koho myslíte? Čoho sa najviac bojíte?

Ak nemáte blízku osobu, ktorej by ste dôverovala, ktorá vás nebude súdiť, so svojimi myšlienkami a pocitmi sa môžete obrátiť na nás psychologapz@gmail.com. V prípade krízovej pomoci volajte na Linku pomoci 0800 12 00 24 alebo napíšte mail na apz.poradna@nextra.sk.

Odporučiť vám môžeme ešte poradňu Alexis – Pomoc v situáciách spojených s neplánovaným tehotenstvom. Poprípade si dokážete nájsť aj inú organizáciu na internetovom vyhľadávači, ktorá vám bude sympatická. Určite je s kým sa porozprávať. Držíme vám palce a ako malú motiváciu zdieľame príbehy žien v kritickej situácii a tehotné, ktoré sa so svojím príbehom popasovali. <3

Som nechcene tehotná a neviem či si dieťa nechám – môžem k vám ísť bývať?2024-01-07T11:12:35+01:00

Áno, samozrejme.

Áno pre život rešpektuje a zároveň chráni slobodu a bezpečie ženy rozhodnúť sa tak, ako sama cíti, že je správne.  Zasadzujeme sa proti osobnej, rodinnej a profesijnej diskriminácii žien, ktorými žena v histórii trpela a stále ešte trpí aj kvôli nechcenému otehotneniu.

Áno pre život sa snaží vytvárať také prostredie pre nechcene tehotné ženy, aby sa viac necítili osamotené, odsudzované, či pod tlakom “že si dieťaťom zničia život”. Jedine zaistením podpory finančnej, ľudskej, ekonomickej, sociálnej a psychologickej v situácii nechceného tehotenstva má žena skutočne na výber.

Tu sú informácie o ubytovaní a sociálnych službách, ktoré Áno pre život ponúka.

 

Ozvite sa nám,
určite vám odpíšeme

Veríme vám, pomôžeme vám, zvládneme to spolu.

Nemusíte byť na to sami

Povedali životu áno
…znova

„Nevedela som, čo s nami bude, kam pôjdeme. Dnes už viem, že som spravila dobre, keď som sa rozhodla nechať si dieťa. Veľmi pomohli zaradiť sa do života ako každý iný človek.

 

Mária

Poskytli mne aj mojim deťom ubytovanie,stravu, kus teplého slova, a odbornú pomoc pri právnych záležitostiach. Tie boli potrebné pri splácaní všetkých pôžičiek. Teraz mám nový byt, zamestnanie a šancu začať odznova.“

 


Rita

Do domova Gianny B. Mollovej som prišla 8. decembra 2003, kedy som bola tehotná. Nevedela som, čo mám robiť, bola som v zúfalej situácii. Rozhodovala som sa, či si dieťa nechám alebo ho dám na adopciu. Všetci mi podali pomocnú ruku, neodsúdili ma.“


Martina

V bezprostrednom ohrození života volajte 158.

Kde vám ešte
pomôžu?

Áno pre život, n.o. pripravilo prehľad zariadení, ktoré tiež dokážu pomôcť ženám (aj s deťmi) s poskytnutím núdzového ubytovania.

Mapu si priblížite točením kolieska na myške, ťahaním dvoma prstami po obrazovke či touchpade, alebo klikaním +/- vľavo hore na mape.

Podrobné informácie o každom stredisku sú v prehľade pomáhajúcich zariadení.

💾 V prípade potreby je možné o túto databázu požiadať na apz@nextra.sk v tabuľkovej podobe (formát .csv/ .xlsx alebo iný).

⚙️Na zozname stále pracujeme. Ak ste si všimli, že zoznam nie je aktuálny, budeme veľmi vďační za aktuálne informácie odoslané na apz@nextra.sk.

Úsmev ako dar
02 /638 15 208-9 info@usmev.sk https://www.usmev.sk/centra-pomoci/
Áno pre život.sk
0800 12 00 24 apz@nextra.sk https://anoprezivot.sk/
Azylové centrum Betánia
Tel.: 034/772 24 57, 0917/778 979, centrumbetania@gmail.com https://krizovatkyno.web node.sk/azylove-centrum-betania/
Brána do života
tel: 00421/915 439 245 mail: pomoc@branadozivota.sk https://branadozivota.sk/
Centrum Dorka Košice
tel.- +421 55 2304 390, NON-STOP kontakt - 0948 601 022, info@centrumdorka.sk https://www.centrumdorka.sk/dorka-kosice/
Poradenské Centrum Nádej
Mobil: 0905 463 425 od 8:00 do 18:00, office@centrumnadej.sk telefonický kontakt: 0905 463 425 emailový kontakt: office@centrumnadej.sk" http://centrumnadej.sk
Krízové centrum REPULS
Tel: 02/622 500 35 e-mail: repuls@bratislava.sk http://www.krizovecentrumba.sk/ Účelom pobytu v Centre nemôže byť riešenie bytovej otázky ako takej.
Ubytovňa Fortuna
Tel: +421 2 59 356 714 e-mail: fortuna@bratislava.sk https://bratislava.sk/socialne-sluzby-a-byvanie/byvanie-a-ubytovanie/mestske-ubytovne
Stredisko sociálnych služieb Petržalka
Tel: 0914 223 230 e-mail: znbautulok@ssspetrzalka.sk https://ssspetrzalka.sk/domov-pre-rodicov-a-deti/
Ubytovňa Kopčany
Tel: +421 2 63 838 687 e-mail: kopcany@bratislava.sk https://bratislava.sk/socialne-sluzby-a-byvanie/byvanie-a-ubytovanie/mestske-ubytovne
Krízové centrum Košice
tel.č.:0909 250 584 mail: kc.kosice@charita-ke.sk https://www.charita-ke.sk/krizove-centrum/
Bezpečný ženský domov Luna
tel.č.:0908 466 100; Krízová linka non-stop: 0918 312 908, e-mail: poradnaluna@gmail.com; bzdluna@gmail.com https://niestevtomsame.sk/
Náruč SENIOR&JUNIOR
tel.č.:0917 404 066 mail:zastupkyna.solcany@naruczachrany.sk https://www.cssnaruc.sk/zariadenie/topolcany-solcany
Azylový dom Emauzy Holíč
tel.č.: 034/668 31 10, 034/ 722 24 57, 0905/579 940, e-mail: emauzy@stonline.sk https://krizovatkyno.webnode.sk/azylovy-dom-emauzy/
OZ Žena v tiesni
tel.č.: 0907 346 374 mail: oz.zenavtiesni@gmail.com https://www.zenavtiesni.sk/
Dom Charitas sv. Jozefa
tel.č.: 053/44 28 366; 053/41 90 611; +421 903 616 804 mail: alexandra.hovancova@caritas.sk https://caritas.sk/dom-charitas-sv-jozefa/
Dom Charitas Božej prozreteľnosti
Telefón: 044/56 21 932 Mobil: 0902 327 955 E-mail: monika.hascicova@caritas.sk" https://caritas.sk/dom-charitas-bozej-prozretelnosti/
Centrum sociálnych služieb LÚČ Žilina
041/7234993, 0905571882 E-mai: dsszakrala@vuczilina.sk, monika.hascicova@caritas.sk" http://jkrala.dsszsk.sk/
Zariadenie núdzového bývania MAJÁK Trebišov
056/ 672 24 95 E-mai: trebisov@redcross.sk https://redcross.sk/trebisov/zariadenie-nudzoveho-byvania-majak-trebisov/
KOTVA n.o. Trebišov
056 672 31 14 E-mai: kotva.n.o@zoznam.sk http://kotvano.sk/poskytovane-sluzby/
Slniečko: Bezpečný ženský dom
0905 511 512 E-mai: bzd@centrumslniecko.sk https://centrumslniecko.sk/o-nas/bzd/
CSS Prameň - Zariadenie núdzového bývania
0905 668 853 E-mai: znb.dkubin@gmail.com https://www.dssdk.sk/zariadenie-nudzoveho-byvania-a-utulok.html
Centrum sociálnych služieb ANIMA
044/553 33 27 E-mai: ddlm@vuczilina.sk https://jefremovska.dsszsk.sk/sluzby
Psychosociálne centrum Košice
055/698 62 49 E-mai: znb@pscentrum.sk https://pscentrum.sk/kontakt/
Centrum sociálnych služieb KA
0944 013 112, 0948 122 486, 0903 969 345 E-mai: css.krupina@gmail.com https://www.csska.sk/zariadenie-nudzoveho-byvania/
Lumen: Útulok pre osamelých rodičov s deťmi
0945 506 939 E-mai: martina.nemzetova@lumentv.sk https://www.lumentv.sk/specializovane-zariadena/utulok-pre-osamelych-rodicov-s-detmi.html
Azylový dom Tamara
00421 948 028 738 E-mai: azylovydom@gmail.com https://www.bizref.sk/azylovydomtamara
Štíbor – Mestské centrum sociálnych služieb n. o.
tel. číslo: 034 285 03 71 mobil: 0917 346 962 E-mai: utulok.cesta@gmail.com https://www.stiborsi.sk/kontakt/ https://www.skalica.sk/mestsky-urad/oddelenie-socialnej-starostlivosti-zdravotnictva-a-byvania/zariadenia-poskytujuce-socialne-sluzby-v-meste-skalica/
Centrum sociálnych služieb Domov pod Tatrami
tel.: 052/ 77 568 42 mobil: 0911 702 878 E-mai: batorova.marcela@cssbatizovce.sk riaditel@cssbatizovce.sk https://cssbatizovce.sk/poskytovane-socialne-sluzby/
MyMamy
mobil: 0911 444 991 E-mai:poradkyne@mymamy.sk https://www.mymamy.sk/nase-sluzby/
Centrum pre deti a rodiny Tŕnie Ratolesť
045/5391060 045/2433039 časť Železná Breznica: 045/5397155 E-mai:domov@ratolest.sk https://www.ratolest.sk/
Centrum pre deti a rodiny Zlatovce
032/6572296 032/6572253 0905 403 908 https://cdrzlatovce.sk/pobytove-opatrenia/
Krízové centrum Čakanka Považská Bystrica
E-mail: kcentrum@povazska-bystrica.sk Tel: 0424361006 https://www.jazminhandlova.sk/14246/utulok
Jazmín, n.o.
Tel: 00421 46 519 85 35 00421 46 519 85 30 E-mail: jazmin.mrazova@gmail.com jazmin.prockova@gmail.com jazmin.sucharova@gmail.com https://www.jazminhandlova.sk/14246/utulok
Za dôstojný život, n.o.
Tel.: 047/43 315 66 - kancelária "Útulok" mobil: 0948 341 751 E-mail: cor@dostojnyzivot.sk https://www.dostojnyzivot.sk/cor/
Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu
0914 320 520 E-mail: ludmila.valkova@caritas.sk" https://caritas.sk/dom-charitas-sv-hildegardy-z-bingenu/
Dom Márie Magdalény v Žakovciach
Telefón: 0910 997 773 ikv@ikv.sk https://www.ikv.sk/
Zariadenie sociálnych služieb A K T I G
Telefón: (00421) 577754678 – Zariadenie sociálnych služieb AKTIG Telefón: (00421) 577763591 – Útulok E- mail: riaditel@zssaktig-he.vucpo.sk, sekretariat@zssaktig-he.vucpo.sk http://www.dssmierovahe.sk/
Centrum Dorka Zvolen
0903 781 465, zvolen@centrumdorka.sk https://www.centrumdorka.sk/dorka-zvolen/
Centrum Dorka Prešov
0915 863 505, presov@centrumdorka.sk https://www.centrumdorka.sk/dorka-presov/

Aktuality

Krištáľové srdce od ŽSK dostali aj naše sociálne pracovníčky

V roku 2023 boli aj naši sociálni pracovníci ocenení ocenení Krištýľovým srdcom pri slávnosti v priestoroch Slovenského komorného divadla v Martine. Ako píše zilinskazupa.sk: "ŽSK si každoročne pripomína dôležitosť práce zamestnancov všetkých zariadení sociálnych služieb v Žilinskom kraji. [...]

Go to Top