Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

Pozvánka na verejnú besedu

Published On: 12. októbra 2016Categories: aktuality

Nezisková organizácia Áno pre život opäť upozorňuje verejnosť na problematiku domáceho násilia. Tento raz zameriava pozornosť na násilie na starších ľuďoch.

Existuje vôbec na Slovensku problém týrania starších ľudí a násilia na nich? Podľa prieskumu Fóra pre pomoc starším sú výsledky alarmujúce – viac ako 80 % respondentov potvrdilo, že násilie sami zažili alebo sa s týmto problémom stretli vo svojom okolí.

Pozývame vás na verejnú besedu „Pomoc seniorom – pomoc obetiam trestných činov, na ktorej budú diskutovať odborníci s dlhoročnými skúsenosťami – Ľubica Gálisová, prezidentka Fóra pre pomoc starším, ktorá sa zaoberá problematikou zneužívania, zlého zaobchádzania, zanedbávania starostlivosti a násilia na starších. Fórum pre pomoc starším ako jedna z prvých organizácií na Slovensku otvorila vážnu tému násilia na senioroch v rodinách alebo prostredníctvom rôznych subjektov; prevádzkuje taktiež Poradenské centrum a od roku 2008 aj celoslovenskú Senior linku. Ďalšou prednášajúcou bude Anna Verešová, členka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny a zakladateľka neziskovej organizácie Áno pre život, kde je obetiam násilia poskytované krízové ubytovanie a poradenstvo. S cennými príspevkami z praxe prispejú taktiež pozvaní odborníci z odboru kriminálnej polície, oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva PZ v Žiline.

Beseda sa uskutoční v pondelok, 14. novembra 2016 o 14,00 hod. vo veľkej sále Mestského úradu v Žiline. Vstup voľný.

 Prednáška je súčasťou kampane Domáce násilie ubližuje všetkým a koná sa pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie a primátora Mesta Žilina Ing. Igora Chomu. Prednášku organizuje nezisková organizácia Áno pre život v spolupráci s Radou seniorov Mesta Žilina a Fórom pre pomoc starším.

Medzi sprievodné aktivity kampane patrí Benefičný koncert pre ľudí v núdzi, ktorý sa uskutoční 20.11.2016 v Dome umenia Fatra v Žiline a interaktívne prednášky pre študentov stredných škôl.

plagat-a4-pomoc-seniorom

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top