Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

Vzdelanie pre všetky deti

Published On: 29. marca 2021Categories: aktuality

Situácia s koronakrízou sa nejakým spôsobom dotkla všetkých ľudí a každý sa podľa svojich možností snaží pomáhať vo svojom okolí. Aj preto naša organizácia realizovala od júla 2020 do marca 2021 projekt s názvom Vzdelanie pre všetky deti, ktorý podporila Nadácia pre deti Slovenska z grantového programu Hodina deťom.

Nedostupnosť štandardnej výučby v čase pandémie výrazne pocítili najmä deti, ktorých rodičia nemajú kapacitu venovať sa im a deti bez prístupu k online vzdelávaniu. Projekt bol preto zameraný na priamu pomoc ohrozeným deťom v kríze a ich rodinám, s ktorými dlhodobo pracujeme. Tieto rodiny sa kvôli pandémii ocitli v ešte väčšej ekonomickej biede a vzdelávanie detí sa počas koronakrízy uskutočňuje len vo veľmi slabej forme. Deti prichádzajú o šancu žiť plnohodnotný život. Vďaka projektu sme mohli poskytnúť základnú humanitárnu pomoc rodinám, ale najmä podporu vo vzdelávaní detí. Počas leta bola realizovaná letná škola zameraná na dobehnutie zameškaného učiva. Počas celého roka sa deťom venujú špeciálni pedagógovia, psychológ a dobrovoľníci individuálnou formou, aby deti zo znevýhodneného prostredia mali rovnaké možnosti na vzdelávanie. Rodinám sme taktiež poskytovali aj právne a sociálne poradenstvo a ďalšiu pomoc. Deti, ktorým sa v organizácii venujeme, majú celkovo ťažkú životnú situáciu a zabezpečením vzdelania sme im chceli poskytnúť väčšiu šancu, aby neskôr dokázali byť v živote úspešné, spokojné, samostatné. Vďaka projektovým aktivitám deti dokázali zvládať online výučbu a rodiny boli vďačné za podporu, preto v tejto forme pomoci budeme v organizácii pokračovať aj naďalej.

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top