Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

Do Rajeckého regiónu opäť zavítajú významné osobnosti

Podporte nás Áno pre život n.o.

Už po 17. krát budú Rajecké Teplice dejiskom medzinárodnej konferencie Vyber si život, ktorú spoločne organizuje nezisková organizácia Áno pre život a občianske združenie Fórum života. Toto podujatie medzinárodného významu je výnimočné aj preto, že sa koná v strede Slovenska, čím sa snaží priblížiť čo najväčšiemu počtu občanov. Výnimočnosť konferencie spočíva aj v tom, že sa na podujatí stretne odborná a laická verejnosť, na ktorom môžu spoločne diskutovať a ozrejmiť náročné odborné témy zrozumiteľným spôsobom.

Cieľom konferencií je poskytnúť priestor na diskusiu o potrebe ochrany ľudského života od počatia, počas života až po prirodzenú smrť. Konferencia sa snaží vedecko-populárnym spôsobom približovať rôzne pohľady na ochranu života. Prednášajúcimi boli významné osobnosti zo Slovenska i zo zahraničia ako Janne H. Matlary z Nórska, Gabriele Kuby z Nemecka, manželia Victoria and Wiliam J. Thorn z USA, Phil Boyl z Írska, Gregor Puppinck z Francúzska a mnohí ďalší. Na konferenciách sa diskutovalo o témach ako výchova detí v rodine, ľudská dôstojnosť, staroba a zomieranie, formácia postojov spoločnosti k ľuďom s postihnutím, žena a jej slobodná voľba.

Tento ročník konferencie bude zameraný na tému Médiá a ohrozenie ľudskej dôstojnosti. Vzácnym hosťom zo zahraničia bude don Ilario Rolle z Talianska, ktorý bude hovoriť o ochrane mládeže pred zneužitím v kyberpriestore. Z domácich hostí vystúpi Imrich Gazda s príspevkom na tému novej mediálnej alternatívy v podobe konzervatívneho denníka. O liberálnej atmosfére v médiách bude hovoriť Terézia Rončáková. Mária Raučinová načrtne odraz a dôstojnosť ženy v mediálnom priestore. O závislosti mladých ľudí na internete nám porozpráva Juraj Holdoš. Zaujímavým bude vystúpenie bývalej pornoherečky, ktorá bude hovoriť o svojej osobnej skúsenosti so zneužitím ľudskej dôstojnosti.

Pozývame vás diskutovať o aktuálnej téme „Médiá a ohrozenie ľudskej dôstojnosti“ do Rajeckých Teplíc v dňoch 20.-21.3.2015 v priestoroch Mestského úradu.

Prihláška-2015

Viac informácií o konferencii nájdete tu.

[wpnukes_gallery id=“1492″]

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Go to Top