Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

Family – rodina na prvom mieste

Published On: 6. marca 2017Categories: aktuality

Od januára 2017 je nezisková organizácia Áno pre život jednou zo spolupracujúcich organizácií v rámci kampane „Family – rodina na prvom mieste“, ktorú zastrešuje Nadácia J&T. Nadácia kampaň pilotne odštartovala v Žilinskom kraji.

Cieľom kampane je znížiť počet rodín v kríze, ktoré nevedia, kde hľadať pomoc alebo nevedia, akým spôsobom o ňu požiadať. Nadácia J&T podporila neštátne organizácie, ktoré poskytujú pomoc a služby rodinám, aby tak vytvorila priestor na včasné zachytenie problémov rodín v kríze.

Áno pre život, n. o. ponúka rodinám v kríze bezplatné terénne sociálne poradenstvo, ktoré zahŕňa aj poradenstvo právnika a psychológa. V praxi sa veľmi často stretávame s tým, že z dôvodu neposkytnutia komplexnej pomoci zlyhávajú v Rajeckom regióne stovky rodín. Tieto rodiny pritom musia čeliť viacerým problémom naraz. „Sme presvedčení, že kríza rodín sa má predovšetkým riešiť v prirodzenom prostredí a minimalizovať poskytovanie služieb v inštitúcii. Preto sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať s Nadáciou J&T. Podporná rodinná starostlivosť, hľadanie vhodných riešení pre rodiny ohrozené sociálnym vylúčením je z hľadiska vynakladania verejných prostriedkov nielen účinnejšou, ale aj úspornejšou službou“, uviedla Zuzana Dobešová, riaditeľka neziskovej organizácie Áno pre život.

Ak sa nachádza Vaša rodina v krízovej životnej situácii alebo poznáte vo svojom okolí niekoho, kto potrebuje pomoc, neváhajte kontaktovať

BEZPLATNÁ INFOLINKA: 0800 121 682

Ďalšie kontakty:

Poradenské centrum pri Domove G. B. Molla, Áno pre život, n.o.

terénni sociálni pracovníci:         0911 756 034      0911 756 029      0910 842 498

e-mail:                                                 apz.poradna@nextra.sk

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top