Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

Každé dieťa potrebuje byť prijaté

Published On: 13. februára 2019Categories: aktuality

Nezisková organizácia Áno pre život realizuje projekt, ktorý podporila Nadácia pre deti Slovenska z grantového programu Hodina deťom.

Realizovaný projekt reaguje na potreby detí a matiek, žijúcich v Zariadení núdzového bývania, ale tiež rodín v núdzi z Rajeckého regiónu. Väčšina z detí bola vystavená zanedbávaniu, týraniu alebo zneužívaniu a tiež prežili rôzne traumatizujúce udalosti. Projekt sa zameriava na využívanie expresívnych metód a kvalitných voľnočasových aktivít v pomoci deťom a mladým ľuďom v krízových situáciách, aby sa cítili prijaté a rešpektované, čím sa postupne zvyšuje aj ich sebavedomie. Pomocou arteterapie a hrovej terapie môžu deti a mladí ľudia slobodne vyjadriť svoje pocity a ventilovať napätie. Deti nadobúdajú zručnosti a schopnosti potrebné na samostatné fungovanie v ich ďalšom živote. Zmysluplné trávenie voľného času zároveň napomáha predchádzať závislostiam, ktoré deti a mladých ľudí ohrozujú.

„Projekt nadväzuje na predchádzajúce úspešné projekty a výsledky našej organizácie. Naša organizácia prevádzkuje Zariadenie núdzového bývania, v ktorom poskytujeme krízové ubytovanie. Prichádzajú k nám matky s deťmi, ktoré utekajú pred domácim násilím alebo z existenčných dôvodov nemajú zabezpečené ubytovanie. V Komunitnom centre pracujeme s ohrozenými rodinami z verejnosti. Deti i rodičia sú v rôznej miere poznačené patologickým prostredím, z ktorého pochádzajú. Najmä na deťoch sa tieto prežité traumy prejavujú rôznymi poruchami správania, učenia, pozornosti či socializácie. Vhodne zvolené terapie a voľnočasová činnosť, ktorú poskytujeme, pomáha deťom preklenúť zložité životné obdobie a získať bezpečie a stabilitu pre svoj život, aby ich detstvo mohlo byť radostné,“ uviedla vedúca Domova G. B. Molla Daniela Augustínová.

[wpnukes_gallery id=“3856″]

 

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top