Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

Krajina Narnie v neziskovej organizácii Áno pre život

Published On: 1. augusta 2014Categories: aktuality

Vďaka príspevku Žilinského samosprávneho kraja zažili deti deň plný zábavy, hier a tvorivých aktivít.

Deti dočasne bývajúce v zariadení núdzového bývania a taktiež deti zo sociálne slabých rodín z Rajeckého regiónu sa v piatok, 25.7.2014, preniesli do krajiny Narnie. Išlo o výchovno-rekreačný pobyt, ktorý zorganizovala nezisková organizácia Áno pre život, n. o. so sídlom v Rajeckých Tepliciach.

Tabor APZ 2014 deti 2 Celá aktivita bola zameraná na upevňovanie vzťahov medzi rodičmi a deťmi. Nosnou témou programu bola „Krajina Narnie“. Program pozostával z časti výchovnej, počas ktorej deti súťažili. Hravou a motivačnou formou tak boli prenesené na deti morálne a výchovné hodnoty. Deti postupne získavali dukáty a nakoniec našli poklad, o ktorý sa medzi sebou podelili. Súčasťou pobytu bola pestrá paleta spoločenských a športových aktivít pre matky s deťmi. Podvečer sa uskutočnilo stretnutie komunity pri ohni spojené s opekačkou. Deti s matkami hovorili o svojich zážitkoch, pocitoch. Bol to cenný priestor pre vyjadrenie pochvaly, usmernenia nielen pre deti, ale aj pre matky so zameraním na hodnoty výchovy a dôslednosti pri výchove. Nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých bola hipoterapia. Deťom sa otvorili nové možnosti videnia sveta a vyjadrenia svojich pocitov. Zároveň úzky kontakt so zvieraťom, voči ktorému dovtedy prechovávali rešpekt, jazda na koni, dynamický pohyb, posilnilo ich sebavedomie.
Okrem pobytu boli zakúpené nové hračky potrebné k filiálnej terapii, ktorá je súčasťou poskytovaných služieb v našej organizácii od roku 2009. Počas filiálnej terapie sa pracuje s predpísanými hračkami, podľa presných pravidiel. Filiálna terapia prispieva k prehlbovaniu vzájomného vzťahu a porozumenia matiek s deťmi, pomáha matkám upevniť a rozšíriť si rodičovské zručnosti, pochopiť a pomenovať pocity dieťaťa.
„Cieľom projektu bolo, aby matky spolu s deťmi prežili deň plný zábavy, hier a súťaží v úzkom kontakte, v bezprostrednej interakcii. Jazdu na koni, súťaže, opekačku absolvovali deti spolu s mamami, čím sa upevnili vzťahy medzi nimi navzájom,“ uviedla Anna Verešová, riaditeľka neziskovej organizácie.

[wpnukes_gallery id=“1177″]

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top