Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

Nezisková organizácia Áno pre život pomáha vytvoriť bezpečné prostredie ohrozeným deťom

Published On: 6. septembra 2019Categories: aktuality

Nezisková organizácia Áno pre život realizovala v mesiacoch marec – august projekt, ktorý podporila Nadácia pre deti Slovenska z nadačného fondu Deti v bezpečí.

Projekt bol určený zanedbávaným, týraným a zneužívaným deťom, obetiam domáceho násilia, ktoré sú prechodne umiestnené v zariadení núdzového bývania, ale tiež deťom z rodín Rajeckého regiónu, ktorým organizácia poskytuje dlhodobo pomoc a podporu. Projekt poskytol pomoc 20 deťom a ich matkám. V rámci projektu boli realizované terapie (arteterapia a filiálna terapia) a tiež poskytované špeciálnopedagogické a psychologické poradenstvo deťom aj ich matkám. Zámerom organizácie bolo napomôcť pri vytváraní bezpečného prostredia v rodinách detí, ktoré prežili rôzne traumatické udalosti alebo sa nachádzali v krízovej situácii. Tejto činnosti sa organizácia venuje dlhodobo a pomoc ponúka ľuďom z celého Rajeckého regiónu. Projekt pomohol deťom a ich matkám vytvárať a posilňovať vzájomné vzťahy, tráviť spolu čas, lepšie rozumieť potrebám detí. Tým sa u detí posilňoval pocit bezpečia a istoty, ktorý je nevyhnutný pre ich správny psychický aj mentálny vývin.

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top