Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

Obyvatelia malej dedinky Podmanín sa podelili s núdznymi

Published On: 10. decembra 2014Categories: aktuality

V sobotu, 6.12.2014 v dedinke Podmanín prišiel Mikuláš okrem rozdávania darčekov rozsvietiť aj vianočný stromček. Sprievodným podujatím boli vianočné trhy, kde sa predávali tradičné ozdoby, koláčiky a výrobky žiakov špeciálnej školy. Nosnou myšlienkou celého podujatia bola zbierka pre matky s deťmi ubytované v Domove G. B. Mollovej, ktorý prevádzkuje nezisková organizácia Áno pre život.

 Za našu neziskovú organizáciu sa podujatia zúčastnila Marcela Dobešová, predsedníčka Správnej rady a zakladateľka organizácie. Obyvatelia sa okrem finančných príspevkov nezištne podelili s potravinami, drogériou či hračkami. Taktiež výťažok z predaja výrobkov venovali organizátori obyvateľom Domova G. B. Mollovej. S myšlienkou usporiadať túto charitatívnu akciu prišla p. Alena Turiaková, ktorá do nej zapojila ďalších členov výboru mestskej časti Podmanín a samotných obyvateľov obce.

„Sme veľmi milo prekvapení dobrosrdečnosťou a nezištnou pomocou obyvateľov Podmanína pre opustených a slabých. …že sa dokážu podeliť aj z toho mála, ktoré majú. V dnešnej dobe individualizmu a necitlivosti ľudí voči núdznym ide o významný skutok,“ uviedla Marcela Dobešová. S potravinami sa podelíme aj s ďalšími rodinami v Rajeckom regióne, ktoré potrebujú pomoc.

Veľké poďakovanie patrí p. Alene Turiakovej, ktorá zbierku a celú akciu zorganizovala v tichosti, na úkor svojho voľného času či času stráveného s rodinou. ĎAKUJEME za všetky matky s deťmi, rodiny, ktorým ste v tento vianočný čas priniesli radosť, lásku a teplo domova.

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top