Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

Oprava havarijného stavu kúpeľne v Domove G. B. Molla vďaka podpore Nadácie EPH

Kontakt Áno pre život n.o.

V mesiacoch júl – august 2019 sa v Domove G. B. Molla, ktorého zriaďovateľom je nezisková organizácia Áno pre život, uskutočnila oprava havarijného stavu kúpeľne realizovaná v rámci projektu Dôstojné podmienky pre ľudí v núdzi. Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore z Nadácie EPH.

Cieľom projektu bolo zakúpenie stavebného materiálu a oprava kúpeľne, ktorej havarijný stav a presakujúca voda poškodzovali aj ďalšie časti budovy.

Kúpeľňa už nespĺňala požiadavky na dôstojné hygienické podmienky pre ľudí žijúcich v zariadení. Nakoľko mala kúpeľňa už viac ako 20 rokov a v zariadení našlo pomoc viac ako 800 ľudí, bolo nevyhnutné riešiť jej opravu. Vďaka podpore z Nadácie EPH bol zakúpený všetok potrebný stavebný materiál. S pomocou dobrovoľníkov sa zrealizovali búracie a sanačné práce. Vymenil sa starý sprchový kút za murovaný typ, ktorý má dlhšiu životnosť a zabezpečí vhodné hygienické a dôstojné podmienky na hygienu matkám s deťmi v núdzi. Vymenila sa dlažba, izolovala sa podlaha kúpeľne, zaviedli sa nové rozvody a vymenili potrubia.

Projekt má dlhodobý prínos pre veľkú skupinu ľudí, ktorí využívajú a budú využívať služby neziskovej organizácie aj v budúcich rokoch.

[wpnukes_gallery id=“3987″]

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Go to Top