Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

V Domove G. B. Molla bolo vytvorené detské ihrisko pre deti v núdzi

Published On: 5. septembra 2019Categories: aktuality

V mesiacoch júl 2018 – marec 2019 realizovala nezisková organizácia Áno pre život projekt s názvom Každé dieťa potrebuje byť prijaté. Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z verejnej zbierky Hodina deťom.

Projekt reagoval na potreby detí a matiek zo Zariadenia núdzového bývania a taktiež detí z rodín z Rajeckého regiónu, s ktorými organizácia pracuje v Komunitnom centre. Do projektu bolo zapojených 20 detí a 10 matiek týchto detí. Väčšina z detí bola dlhodobo vystavená zanedbávaniu, týraniu alebo zneužívaniu. Projekt bol zameraný na využívanie expresívnych metód a kvalitných voľnočasových aktivít v pomoci deťom a mladým ľuďom v krízových situáciách, aby sa cítili prijaté a rešpektované. Realizovala sa arteterapia a hrová terapia, vďaka ktorým mohli deti a mladí ľudia slobodne vyjadriť svoje pocity a ventilovať napätie. Deti tiež potrebujú pohyb bez toho, aby boli vystavené súťaživosti, bez posudzovania. Potrebujú mať priestor pre podnecujúcu hru, objavy a kooperáciu so svojimi kamarátmi. Z tohto dôvodu bolo v priestoroch exteriéru Domova G.B.Molla zriadené detské ihrisko pozostávajúce z rôznych herných komponentov, ako lezecká sieť, niekoľko druhov hojdačiek, šmýkačky, dreveného domčeka a iných herných komponentov. Zmysluplné trávenie voľného času napomáha predchádzať závislostiam, ktoré deti a mladých ľudí ohrozujú. Ihrisko bude slúžiť aj do budúcnosti Ďalším deťom a mladým ľuďom, ktorí nájdu útočisko v Domove G. B. Molla.

[wpnukes_gallery id=“3996″]

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top