Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

V neziskovej organizácii Áno pre život žijeme komunitne

Published On: 7. októbra 2014Categories: aktuality
kumunitna-zahrada

V neziskovej organizácii Áno pre život žijeme komunitne

Vďaka príspevku Žilinského samosprávneho kraja sa pri Zariadení núdzového bývania, ktoré prevádzkuje nezisková organizácia Áno pre život podarilo vybudovať komunitnú záhradku.

Pri práci s matkami, ktoré sú dočasne ubytované v Zariadení núdzového bývania často využívame ergoterapiu – tzv. liečbu prácou. Ergoterapia pomáha zlepšovať kvalitu života matiek a detí tým, že sa aktívne zapájajú do zamestnania. S myšlienkou vybudovať komunitnú záhradu prišli samotné matky, ktoré chcú nadobudnúť nové zručnosti a skúsenosti odovzdať ďalej svojím deťom. Deti sa tak môžu dozvedieť užitočné informácie o životnom prostredí, kolobehu života. Pre lepšiu dostupnosť a manipuláciu boli na záhradke v spolupráci s matkami vytvorené zdvihnuté hriadky, kde plánujú pestovať zeleninu, ovocie či bylinky. Úroda zo záhradky bude využitá v rámci Domova G. B. Molla. „Okrem toho, že záhrada poskytne matkám a deťom prístup k spoločne dopestovaným darom prírody, poskytne im zároveň činnosti, pri ktorých budú môcť vykonávať uspokojujúcu prácu či zlepšiť vzťahy v komunite,“ uviedla Anna Verešová, riaditeľka neziskovej organizácie. Záhradka bola slávnostné uvedená „do života“ počas Dňa otvorených dverí – podujatia pre verejnosť s možnosťou nahliadnutia do prevádzky Domova.

Dátum: 1. október 2014
Kontakt: Zuzana Dobešová, Áno pre život n.o.
Tel. 041/54 94 950, 0903 143 188
www.anoprezivot.sk

Pozvánka na otvorenie komunitnej záhradky [.pdf veľkosť 414kB] [wpnukes_gallery id=“1243″]

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top