Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz@nextra.sk

+421 903 534 894

V Remeselných dielňach začali okrem medovníkov piecť poctivé zákusky a domáce koláče

Published On: 6. novembra 2017Categories: aktuality

Remeselné dielne v Rajci sú chráneným pracoviskom, ktoré sú známe predovšetkým pečením a zdobením medovníkov. Výrobu rozšírili o kvalitné zákusky a domáce koláče. Toto pracovisko zriadila nezisková organizácia Áno pre život, ktorá sa tak snaží riešiť integráciu znevýhodnených skupín obyvateľov do spoločnosti.

 Vďaka podpore Nadácie Slovenskej sporiteľne bola do dielní zakúpená profesionálna pekárenská pec, ktorá uľahčí a skvalitní pečenie koláčov a medovníčkov. Pracujú tu dve zdravotne znevýhodnené a dve sociálne znevýhodnené ženy. Ide o osamelé matky, ktoré sa starajú o maloleté deti. Brigádnicky tu pracujú klientky Zariadenia núdzového bývania. Koláče a medovníky sa predávajú na ďalšom chránenom pracovisku – v cukrárni RAJecké Radosti v Rajeckých Tepliciach, kde pracujú taktiež zdravotne znevýhodnení ľudia.

Primárnym cieľom týchto aktivít je podporovať integráciu ľudí ohrozených sociálnym vylúčením do spoločnosti, motivovať ich k aktívnej spoluúčasti na riešení svojej sociálnej situácie a riešiť tieto zásadné spoločenské problémy finančne udržateľným spôsobom. Ako uviedla Zuzana Dobešová, riaditeľka neziskovej organizácie Áno pre život, „motiváciou k vytváraniu pracovných miest pre zdravotne a sociálne znevýhodnených ľudí je naše presvedčenie, že títo ľudia potrebujú rovnaké príležitosti a nielen charitu“.

[wpnukes_gallery id=“3486″]

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top