Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

V Žiline sa hovorilo o pomoci seniorom

Published On: 15. novembra 2016Categories: aktuality

Nezisková organizácia Áno pre život zorganizovala spoločne s Radou seniorov Mesta Žilina verejnú besedu týkajúcu sa problematiky zneužívania, zlého zaobchádzania, zanedbávania starostlivosti a násilia na starších.

Beseda sa uskutočnila 14. novembra na Mestskom úrade v Žiline pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie a primátora Mesta Žilina Ing. Igora Chomu. Pozvanie na diskusiu prijali odborníci s dlhoročnými skúsenosťami – riaditeľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ Žilina plk. Mgr. Roman Kubala; preventistka Krajského riaditeľstva PZ v Žiline kpt. Ing. Soňa Vinková; prezidentka Fóra pre pomoc starším Ľubica Gálisová a poslankyňa NR SR, členka Výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny Anna Verešová.

Diskutovať prišli najmä seniori, ktorí sa zaujímali o tzv. šmejdov či bankových podvodníkov.  Dozvedeli sa taktiež, kam je potrebné nahlásiť podozrenie z týrania starších ľudí, nulovej tolerancii voči násiliu a možnostiach pomoci či už prostredníctvom policajných zložiek, obcí či mimovládnych organizácií. Rýchlou pomocou môže byť telefonát – okrem známeho čísla 159, aj na Senior linku 0800 172 500, ktorú prevádzkuje Fórum pre pomoc starším alebo na Linku pomoci 0800 12 00 24.  „Vy, ktorí ste ohrození správaním iného člena rodiny, nenechávajte si svoje pocity pre seba. Pre rodičov je zvlášť bolestné si priznať, že ich týrajú vlastné deti. Domáce násilie však nie je ničím ospravedlniteľné,“ povzbudila účastníkov besedy Anna Verešová.

Beseda je súčasťou kampane „Domáce násilie ubližuje všetkým“, ktorú každoročne na jeseň organizuje Áno pre život, n. o. Organizácia sa tak snaží upozorňovať verejnosť na problematiku domáceho násilia pri príležitosti Svetových dní – prevencie týrania a zneužívania detí a – boja proti násiliu páchanému na ženách. Medzi sprievodné aktivity kampane patrí aj Benefičný koncert pre ľudí v núdzi, ktorý sa uskutoční 20.11.2016 v Dome umenia Fatra v Žiline a interaktívne prednášky pre študentov stredných škôl.

[wpnukes_gallery id=“3303″]

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top