Sme tu pre vás, keď potrebujete. Volajte. Píšte.

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

ÁNO PRE ŽIVOT n.o., Farská 543/2, 013 13 Rajecké Teplice

apz.vedenie@anoprezivot.sk

+421 903 534 894

Zdravotne znevýhodnení občania majú lepšie podmienky pre sebarealizáciu

Published On: 1. augusta 2014Categories: aktuality

Nezisková organizácia Áno pre život, n. o. so sídlom v Rajeckých Tepliciach úspešne ukončila projekt rekonštrukcie chráneného pracoviska vďaka podpore z Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis.

Chránené pracovisko Remeselné dielne sídli v priestoroch Spojenej katolíckej školy v Rajci. Pracujú tu 4 pracovníci, z toho 3 zdravotne znevýhodnení občania. Zameriavajú sa predovšetkým na výrobu medovníčkov, ktoré sú zo strany verejnosti veľmi obľúbené. Vďaka podpore projektu bola vymenená drevená podlaha nevyhovujúca z hygienického hľadiska, boli vyrobené stoly na mieru vhodné pre imobilných občanov, kompletne vymenené elektroinštalačné rozvody. Pred vstupom do dielne sú inštalované prenosné nájazdové rampy s ohľadom na dostupnosť pracoviska pre imobilných občanov. K úspechu projektu veľkou mierou prispeli dobrovoľníci, ktorí pomáhali pri rekonštrukcii na úkor svojho voľného času. Záverom projektu bolo podujatie pre verejnosť spojené s návštevou zrekonštruovaných priestorov chráneného pracoviska – Deň otvorených dverí. Počas tohto dňa boli prezentované aj výrobky dielní. Pozvanie prijali zástupcovia Spojenej katolíckej školy v Rajci, zástupcovia farského úradu v Rajci, členovia Správnej rady, spolupracovníci a dobrovoľníci našej neziskovej organizácie. Okrem kvantitatívnych výsledkov pomohli aktivity projektu zvýšiť kvalitu pracoviska pre zdravotne znevýhodnených zamestnancov, ktorí tu môžu uplatniť svoje zručnosti, schopnosti a môžu podávať kvalitný a zdravie neozhrozujúci výkon. „Práca je totiž najdôležitejším nástrojom na osobnú zmenu a plnohodnotné začlenenie ohrozených osôb do spoločnosti“, dodala Anna Verešová, riaditeľka neziskovej organizácie. Vďaka práci, kontaktu a podpore verejnosti sa zvýši aj sebavedomie zdravotne postihnutých zamestnancov. Ďalšou dôležitou zmenou je pohľad verejnosti na ľudí so zdravotným postihnutím, ktorí sú stále vnímaní okrajovo.

Partneri projektu:Nadácia pontis logo mNadácia kia logo m

Galéria fotografií:

[wpnukes_gallery id=“1189″]

Čo ďalšie sa deje
pod našimi strechami

Oslava výročia svätej Gianny: 28. apríla 2024 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach

Categories: aktuality, udalosti|

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Áno pre život a hnutím Modlitby matiek srdečne pozýva na oslavu [...]

Go to Top